SELECTED CAR LEASING

De mest erfarne på markedet

I mere end 35 år har vi arbejdet med vurdering og køb/salg af sportsvogne og biler i premium-segmentet. Og vi var blandt de første til at indføre periodeleasing af biler i disse segmenter. Efter i en årrække at have rendyrket vores koncept og leaset mange hundrede biler ud, kalder vi det i dag mere retvisende for leasing på periodeafgift.

 

Ejerkreds med drive

Vores ejerkreds består af tre velrenommerede forretningsfolk med masser af drive. De tre igangsættere, der alle nærer stor passion for sportsvogne, klassiske biler og biler til premium-segmentet, er: Ulrik Larsen, Bendt Wedell og Torben Østergaard-Nielsen. Sidstnævnte har desuden oprettet vores søsterselskaber Selected Car Investment og Selected Car Collection.

Mød os i Middelfart og Hellerup

Sammen med søsterselskaberne har vi hovedkontor i Middelfart – i et nyopført og eksklusivt domicil med inspirerende udstillingslokaler, samt optimale faciliteter til opbevaring og klargøring af biler. Selected Car Leasing er desuden prominent placeret med flotte udstillingslokaler på Strandvejen i Hellerup.

OUR SHOWROOM

CO-WORKERS

Ulrik Larsen

CEO

Tel: +45 40 38 86 14

ulrik@scleasing.dk

Thomas Willecke

Marketing Director

Tel: +45 30 66 03 60

twi@scgroup.dk

Carsten Sindberg

Administration/sales

Tel: +45 61 43 46 13

carsten@scleasing.dk

Jacob Flindt Knudsen

Mechanic

Tel: +45 21 76 87 82

jfk@scgroup.dk

Jan Snejbjerg

Garage Manager & Service Coordinator

Tel: +45 40 85 20 45

jan@scleasing.dk

Morten Davidsen

Sales Manager

Tel: +45 22 52 16 13

morten@scleasing.dk

Nicolai S. Thomsen

Account Manager

Tel: +45 23 20 16 13

nicolai@scleasing.dk

Jesper Buch

Account Manager Middelfart - Copenhagen

Tel: +45 28 58 50 10

Jesper@scleasing.dk

Torben Bille Olesen

Account Manager Copenhagen

Tel: +45 28 58 50 03

torben@scleasing.dk

Helle Aagaard

Accounting

Tel: +45 27 51 38 03

helle@scleasing.dk

Thomas Schrøder Hansen

Key Account Manager

Tel: +45 28 58 50 20

thomas@scleasing.dk

Emma Sikjær Christiansen

Administration

Tel: +45 88 91 50 30

emma@scleasing.dk

SELECTED CAR LEASING

Stensgårdvej 17

5500 Middelfart

Strandvejen 34

2900 Hellerup