SELECTED CAR LEASING

De mest erfarne på markedet

I mere end 35 år har vi arbejdet med vurdering og køb/salg af sportsvogne og biler i premium-segmentet. Og vi var blandt de første til at indføre periodeleasing af biler i disse segmenter. Efter i en årrække at have rendyrket vores koncept og leaset mange hundrede biler ud, kalder vi det i dag mere retvisende for leasing på periodeafgift.

 

Ejerskab med drive

Torben Østergaard-Nielsen, der nærer stor passion for sportsvogne og klassiske biler, er ejeren bag Selected Car Leasing, som er en del af Selected Car Group. I Selected Car Group indgår også Selected Car Investment samt Selected Car Collection.

Mød os i Middelfart og Hellerup

Sammen med søsterselskaberne har vi hovedkontor i Middelfart – i et nyopført og eksklusivt domicil med inspirerende udstillingslokaler, samt optimale faciliteter til opbevaring og klargøring af biler. Selected Car Leasing er desuden prominent placeret med flotte udstillingslokaler på Strandvejen i Hellerup.

VORES SHOWROOM

MEDARBEJDERE

Ulrik Larsen

Direktør

Tlf: +45 40 38 86 14

ulrik@scleasing.dk

Morten Davidsen

Salgschef Middelfart

Tlf: +45 22 52 16 13

morten@scleasing.dk

Carsten Sindberg

Administration/salg Middelfart

Tlf: +45 61 43 46 13

carsten@scleasing.dk

Nicolai S. Thomsen

Leasingkonsulent Middelfart

Tlf: +45 23 20 16 13

nicolai@scleasing.dk

Thomas Nielsen

Leasingkonsulent Middelfart

Tlf: +45 28 58 50 01

tn@scleasing.dk

Christian Berg Lassen

Leasingkonsulent Middelfart

Tlf: +45 28 58 50 04

Christian@scleasing.dk

Sebastian R. Wichtrup

Leasingkonsulent Middelfart

Tlf: +45 28 58 50 07

Sebastian@scleasing.dk

Bo Nissen

Regnskabschef

Tlf: +45 29 60 68 83

bn@scleasing.dk

Helle Aagaard

Regnskabsansvarlig

Tlf: +45 27 51 38 03

helle@scleasing.dk

Vivi Hammelev Sørensen

Kontorassistent Middelfart

Tlf: +45 88 91 50 86

vivi@scgroup.dk

Jacob Flint Knudsen

Mekaniker Middelfart

Tlf: +45 21 76 87 82

jfk@scgroup.dk

Jan Snejbjerg

Garagemester Middelfart

Tlf: +45 40 85 20 45

jan@scleasing.dk

Thomas Willecke

Marketing Director

Tlf: +45 30 66 03 60

twi@scgroup.dk

Emma Sikjær Christiansen

Administration Middelfart

Tlf: +45 88 91 50 30

emma@scleasing.dk

Troels Kær

Business Manager Storkunder

Tlf: +45 28 58 50 00

troels@scleasing.dk

Henrik Larsson

Leasingsupporter Storkunder

Tlf: +45 28 58 50 20

henrik@scleasing.dk

Jesper Ternvalt

Filialchef Køge

Tlf: +45 50 36 50 36

jt@scleasing.dk

Flemming Mortensen

Salgschef Køge

Tlf: +45 40 37 46 20

fm@scleasing.dk

Torben Bille Olesen

Leasingkonsulent Køge

Tlf: +45 28 58 50 03

torben@scleasing.dk

Benjamin Dahlstrøm

Leasingkonsulent Køge

Tlf: +45 25 85 35 91

bd@scleasing.dk

Emilie Sofie Ternvalt

Marketingkoordinator Køge

Tlf: +45 41 31 47 76

et@scleasing.dk

Rene Holmstrøm

Klargøring Køge

Tlf: +45 30 13 42 78

rh@scleasing.dk

SELECTED CAR LEASING

Stensgårdvej 17

5500 Middelfart

Mandag – Torsdag:

Kl. 08.30 – 16.30
Fredag:

Kl. 08.30 – 16.00

Søndag:
Kl. 11.00 – 16.00

Tangmosevej 99

4600 Køge

Mandag – Fredag:

Kl. 09.00 – 17.00
Lørdag/søndag:

Åbent efter aftale

Strandvejen 34

2900 Hellerup

Åbent efter aftale