SELECTED CAR LEASING

De mest erfarne på markedet

I mere end 35 år har vi arbejdet med vurdering og køb/salg af sportsvogne og biler i premium-segmentet. Og vi var blandt de første til at indføre periodeleasing af biler i disse segmenter. Efter i en årrække at have rendyrket vores koncept og leaset mange hundrede biler ud, kalder vi det i dag mere retvisende for leasing på periodeafgift.

 

Ejerkreds med drive

Vores ejerkreds består af tre velrenommerede forretningsfolk med masser af drive. De tre igangsættere, der alle nærer stor passion for sportsvogne, klassiske biler og biler til premium-segmentet, er: Ulrik Larsen, Bendt Wedell og Torben Østergaard-Nielsen. Sidstnævnte har desuden oprettet vores søsterselskaber Selected Car Investment og Selected Car Collection.

Mød os i Middelfart og Hellerup

Sammen med søsterselskaberne har vi hovedkontor i Middelfart – i et nyopført og eksklusivt domicil med inspirerende udstillingslokaler, samt optimale faciliteter til opbevaring og klargøring af biler. Selected Car Leasing er desuden prominent placeret med flotte udstillingslokaler på Strandvejen i Hellerup.

VORES SHOWROOM

MEDARBEJDERE

Ulrik Larsen

Direktør

Tlf: +45 40 38 86 14

ulrik@scleasing.dk

Morten Davidsen

Salgschef

Tlf: +45 22 52 16 13

morten@scleasing.dk

Carsten Sindberg

Administration/salg

Tlf: +45 61 43 46 13

carsten@scleasing.dk

Anders Askær

Leasingkonsulent

Tlf: 2858 5001

anders@scleasing.dk

Nicolai S. Thomsen

Leasingkonsulent

Tlf: +45 23 20 16 13

nicolai@scleasing.dk

Helle Aagaard

Regnskabsansvarlig

Tlf: +45 27 51 38 03

helle@scleasing.dk

Suzanne Jantzen

Administration

Tlf: +45 88 91 50 39

suzanne@scleasing.dk

Michael Holden

Indkøb, biler

Tlf: +45 22 66 19 13

michael@scleasing.dk

Jan Snejbjerg

Servicekoordinator

Tlf: +45 40 85 20 45

jan@scleasing.dk

Flemming Rechnitzer

Marketingdirektør Selected Car Group

Tlf: +45 28 40 21 50

fre@scgroup.dk

SELECTED CAR LEASING

Stensgårdvej 17

5500 Middelfart

Strandvejen 34

2900 Hellerup