SELECTED CAR LEASING

De mest erfarne på markedet

I mere end 35 år har vi arbejdet med vurdering og køb/salg af sportsvogne og biler i premium-segmentet. Og vi var blandt de første til at indføre periodeleasing af biler i disse segmenter. Efter i en årrække at have rendyrket vores koncept og leaset mange hundrede biler ud, kalder vi det i dag mere retvisende for leasing på periodeafgift.

 

Ejerskab med drive

Torben Østergaard-Nielsen, der nærer stor passion for sportsvogne og klassiske biler, er ejeren bag Selected Car Leasing, som er en del af Selected Car Group. I Selected Car Group indgår også Selected Car Investment samt Selected Car Collection.

Mød os i Middelfart og Hellerup

Sammen med søsterselskaberne har vi hovedkontor i Middelfart – i et nyopført og eksklusivt domicil med inspirerende udstillingslokaler, samt optimale faciliteter til opbevaring og klargøring af biler. Selected Car Leasing er desuden prominent placeret med flotte udstillingslokaler på Strandvejen i Hellerup.

VORES SHOWROOM

MEDARBEJDERE

Ulrik Larsen

Direktør

Tlf: +45 40 38 86 14

ulrik@scleasing.dk

Morten Davidsen

Salgschef

Tlf: +45 22 52 16 13

morten@scleasing.dk

Carsten Sindberg

Administration/salg

Tlf: +45 61 43 46 13

carsten@scleasing.dk

Anders Askær

Leasingkonsulent

Tlf: 2858 5001

anders@scleasing.dk

Nicolai S. Thomsen

Leasingkonsulent

Tlf: +45 23 20 16 13

nicolai@scleasing.dk

Jesper Buch

Leasingkonsulent Middelfart - København

Tlf: +45 28 58 50 10

Jesper@scleasing.dk

Torben Bille Olesen

Leasingkonsulent København

Tlf: +45 28 58 50 03

torben@scleasing.dk

Helle Aagaard

Regnskabsansvarlig

Tlf: +45 27 51 38 03

helle@scleasing.dk

SELECTED CAR LEASING

Stensgårdvej 17

5500 Middelfart

Strandvejen 34

2900 Hellerup